Author Topic: F klavyeye nasıl hızlı alışırım?  (Read 623 times)

admin

• Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
F klavyeye nasıl hızlı alışırım?
« on: August 01, 2019, 07:17:43 PM »
F klavyeye nasıl hızlı alışırım?

Q klavye kullanan birisi F klavyeli bir bilgisayar başına geçtiği zaman hemen afallamaya başlar. Çünkü tuşların yeri değişmiştir. Yazı yazmak için artık tuş aramaya başlar. Bilgisayarın ayarlar bölümünden klavye seçeneğini F yaparak bu durumu düzeltebilirsiniz. F klavyede bilgisayar tuşlarının yerini ezbere biliyorsanız sorunu bu şekilde çözmüş olursunuz. Tuşların yerini ezbere bilmiyorsanız ayarlardan F yapmanız sonucu değiştirmez. Yine yazmakta zorluk çekersiniz.

F klavyede hızlı yazmak için ilk önce kendinizi bir klavye hız testine sokmalısınız. 1 dakikada kaç kelime yazdığınızı belirlemek için Klavye hız testi kullanılır. En sık kullanılan 300 kelime sizin için seçilip ekranınıza yansıtılır. Sizde bu kelimeleri 1 dakika boyunca yazarsınız. Süre bittikten sonra 1 dakikada yazım hızınız belirlenmiş olur. Hız testinden düşük puan aldıysanız üzülmeyin. Bu sorunu 10 parmak eğitici videolar izleyerek çözebilirsiniz. F klavye de yazı yazma hızınızı arttırmak için mutlaka on parmak eğitim videolarını izlemelisiniz.

10 parmak eğitim videolarını ücretsiz bir şekilde donma ve takılma sorunu olmadan izlemek için web sitemize  Onparmak.org internet adresini kullanabilirsiniz. Kendinizi geliştirmenin vakti geldiğini düşünüyoruz. Bilgisayarda hızlı yazı yazmak iş dünyasında size birçok avantajın kapısını aralayabilir. İşe alınma gerekçeniz olabilir. Hızlı ve pratik işlem yapabilmek için siz de on parmak eğitim videolarını mutlaka izlemelisiniz.